Распоред полагања првог колоквијума

Вест је објавио marko , нед, 04/12/2022 - 18:32

Обавештавамо студенткиње и студенте који прате наставу на предмету Историја античке и средњовековне политичке мисли да је први колоквијум заказан за суботу, 10. децембра по следећем распореду:

• 14 часова, Н4 слушаоница 1, Н3 амфитеатар, Н5 слушаоница 2;
  • 15 часова, П1 слушаоница 1, П2 амфитеатар, Миб1/2 слушаоница 2, Миб1/1 слушаоница 4;
  • 16 часова, старији студенти свих смерова слушаоница 1.

Студенти уписани пре 2022. године могу у овом термину да полажу обавезни и/или необавезни колоквијум. Колоквијумско градиво за обавезни колоквијум састоји се од познавања основне хронологије и одабраних дела (списак је доступан овде). Крајем семестра биће организован још један термин за обавезни и необавезни колоквијум, а студенти уписани пре 2022. године могу одабрати један од ова два термина.

Први колоквијум за студенте уписане 2022. године састоји се од 15 питања на заокруживање и допуњавање и три есејска питања, а од тога: три кратка и једно есејско питање тичу се Устава атинског, осам кратких и једно есејско питање обухвата Платонова Држава и четири кратка и једно есејско питање проверавају познавање прве четири књиге Аристотелове Политике.