У школској 2020/2021. години, а у складу са препорукама усвојеним на Наставно-научном већу Универзитета у Београду - Факултета политичких наука, обавештавамо студенткиње и студенте да ће се испит и предиспитне обавезе на предмету Историја античке и средњовековне политичке мисли полагати на следећи начин:
- Испит ће се одржавати изједна, полагаће се искључиво писаним путем и састојаће се од четири есејска испитна питања из уџбеника и три есејска питања из изворних текстова. Испит ће трајати 90 минута.
- Предиспитне обавезе се полажу писано, у просторијама ФПН и то на следећи начин:
- обавезни колоквијум садржи пет питања са овог списка и потребно је уписати назив одређеног дела, име аутора или век у коме је одређени аутор живео;
- необавезни колоквијум састоји се од два есејска питања из градива обрађеног на часовима предавања или вежби;
- тест за вежбе садржи по четири питања (где је потребно одговорити допуњавањем неколико речи или писањем неколико реченица) за сваки час вежби (укупно 20 питања).
- Предиспитне обавезе положили су студенти који сакупе најмање 11 поена са свих часова вежби, од чега је потребно да имају бар по један поен на појединачним часовима и који тачно одговоре на барем четири од пет питања са обавезног колоквијума.
- Предиспитне обавезе студенти могу полагати у 18. јануара, 8. фебруара и на дан полагања испита у јануарском, фебруарском, јунском, јулском, августовском и септембарском испитном року. Обавезни и необавезни колоквијум је могуће полагати највише два пута, а вежбе највише три пута. Сатница полагања биће објављена накнадно.
- Студенти који желе да полажу само предиспитне обавезе не морају полагати испит у истом року, нити је потребно да пријаве испит.
- Положене предиспитне обавезе важе и у наредним испитним роковима.
- Вежбе је могуће полагати делимично, у више термина. Резултат делимично положених вежби (остварен најмање један поен на појединачним часовима вежби) преноси се у наредни термин. Студенти тада могу полагати само оне часове вежби које нису положили у претходном термину, али и покушати да поправе позитиван резултат ако њиме нису задовољни. Последњи остварени резултат је коначан.